Вівторок, 07.05.2024, 02:10

Сайт вчителя початкових класів Юрченко Олени Іванівни

Меню сайту
Корисні посилання
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 13
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Як привити любов до читання

      Книги - унікальний винахід людини, спосіб зберегти і примножити знання. Невичерпне джерело інформації, мудрий учитель і вірний друг. Чи не тому в кожній родині з появою дітей виникає цілком природне запитання - як їм привити любов до читання?

      1. Порада перша. Як можна раніше починайте читати своїм діткам гарні дитячі книжки. Читання книг вголос - відмінний початок для знайомства з літературою. Зрозуміло, для цього потрібен і час, і бажання. І батьки, яким небайдуже, якою буде їхня дитина, ким вона виросте -  знайдуть і перше, і друге. Втім, і дитина оцінить це. Адже діти все відчувають. Вони навіть зможуть відчути, який у вас настрій в даний момент, по вашому голосу, по інтонаціях.

      До слова, артистизм при читанні - також незамінна річ. І якщо у вас є такий талант, і ви вмієте цікаво читати книги, дитині в два рази цікавіше буде проводити з вами час за таким заняттям, як читання книг!

      Книги у вашому будинку повинні займати гідне місце. Звільніть хоча б кілька полиць в шафі, і розташуйте там кілька рядів хороших дитячих книжок. Нехай дитина бачить, що в її родині ставлення до книг вельми поважне. Ці почуття обов'язково передадуться і їй. Ну, а якщо ви підкладаєте книги під ніжку кухонного столу, то, думаю, неважко, буде здогадатися, що подумає дитина і яке відношення до книг буде особисто у неї.

      2. Порада друга - фільми і мультфільми. Ні для кого вже не секрет, що вже багато років (не менше двадцяти) в нашій країні не знімається дитяче кіно. Точно така ж справа йде з мультфільмами - гідні роботи ми бачимо вкрай рідко. На щастя, гарна спадщина залишилася нам від минулих часів. До прикладу, на найбільших торрентах в розділах «Дитяче кіно» досі на самих верхніх рядках популярності залишаються такі фільми, як «Буратіно», «Морозко», «Пригоди Електроніка», «Гостя з майбутнього» та інші. Тобто, фільми та мультфільми, зняті за мотивами народних казок і книг кращих дитячих письменників минулого століття.

      Спробуйте піти «від зворотного». Дайте дитині подивитися хороший фільм або мультфільм, а потім поставити питання - «а хочеш ще й почитати про це книгу? Там ще цікавіше написано!» Частенько це спрацьовує. Якщо дитині сподобалась тема, герої, вона проявить інтерес і до книги.

      3. Порада третя - покажіть дитині власний приклад читання книг. Чудово, якщо у вас в будинку є книжкова полиця, або навіть ціла книжкову шафа. І ви старанно доглядаєте за ним, стираючи щотижня пил з книжкових корінців. Цього не зовсім достатньо, щоб дитина побачила ваше персональне ставлення до книг і до читання. Адже цього пилу могло бути зовсім не бути, якби ви їх брали в руки і читали самі!

      Зверніть увагу, що дитина частенько копіює поведінку батьків. Якщо вас цілими днями не відірвати від екрану телевізора, а книги займають у вашому житті «почесне» місце елемента квартирного інтер'єру, то навряд чи дитині книги будуть цікаві. І все навіювання «що читати потрібно, тому що ...» будуть сприйматися лише повчально моралями, а тому не будуть мати ніякої сили.

      4. Ось ми добралися і до четвертої   поради. Не лінуйтеся, і сходіть з дитиною в бібліотеку. Можливо, на перших порах вона буде соромитися туди ходити самостійно.

      На перших порах допоможіть своїй дитині вибирати книги. За порадою можна звернутися і до працівників бібліотеки - їм-то добре відомо, що дуже люблять читати дітки різного віку. Їх рада в такому ділі може виявитися дуже цінною!

      5. І, нарешті, остання порада - найнесподіваніша і оригінальна - напишіть своїй дитині книгу самі! Ну, можна не в буквальному сенсі, достатньо просто її придумати. Розкажіть їй, що пишете книгу про неї , про її життя, про її пригоди і про її друзів. Запропонуйте їй щось самій «додати» в цю книгу, розвинути її, зробити цікавіше.

      Можливо, це підштовхне її до того, що вона почне записувати свої думки, вести щоденники. Ловіть момент, і порадьте прочитати їй «Щоденник Колі Синіцина» Миколи Носова або «Коля пише Олі, Оля пише Колі» Анатолія Алексіна або «Таємний Сигнал Барабанщика». Будьте впевнені - їй стане цікаво, як вели свої «щоденники» великі дитячі письменники! А вже потім, напевно, вона візьметься і за власні книги.